Můj přítel Falco - Úvod / 1. Seznámení ve Waldviertelu

25.03.2011 21:53

 

(popis k fotce: 2 opravdu nejlepší přátelé: "Excalibur"-šéf Ronnie Seunig a velký domácí hudební talent novověku "popová-legenda" Falco -Hans Hölzel.)

 

Můj přítel Falco...

 

Snad pro každého Rakušana, který je narozen mezi roky 1955 a 1970, byl a je Falco naprosto jediná rakouská popstar. Jeho hity jako „Ganz Wien“, „Der Kommissar“, „Rock me Amadeus“, „Jeanny“ nebo „Emotional“ jsou nezapomenutelné. S Hansem Hölzelem jsme jednoduše vyrůstali. Tak jako Ronnie Seunig. Ale on nebyl jen fanouškem ve Falcových nejlepších letech. Ještě dnes umí „Duty-free-Císař“ některé Falcovy hity nazpaměť.

   Ronnie viděl v Hansi Hölzelovi více než popovou hvězdu. Falco byl pro něj umělecká figura, kterou udělali nepřekonatelné věci nesmrtelným. Jak my víme, byl často napřed. Přinesl na trh „Titanic“, roky před boomem v kině, postaral se se songem „Jeanny“ s narážkou na pedofílii o mediální válku ve společnosti a o bojkot hraní písně v Německu.

 Pro Ronnieho byl Falco „Pop-Mozart“ novověku, geniální pisatel songů, který předával poselství, které drželi společnosti „zrcadlo před nosem“. Falco udával trendy...

 

Popis k fotkám: nahoře: Falco s "Big" Otto Wanzem, chytačským králem těžké váhy.
                       dole: Falco blonďatý při otevření: Duty-free v Excaliburu. V předním řezáku se blyští diamant.

 

První seznámení ve Waldviertelu

 

Jak tomu náhoda chtěla, šel jednou Ronnie v roce 1995 do malé hospůdky v Rosenburgu, nedaleko Garsu (NÖ – Niederösterreich). A tady ho uviděl! „Ty jsi přece Falco“, oslovil ho Ronnie. Viděl svého idola z mládí, jako kdyby nebyli ze stejné planety. Že tady, jen tak ve stejné hospodě sedí, připadalo Ronniemu ze začátku jako nepředstavitelné.

 Taktéž to byl domov bohužel již zesnulého Profesora Williho Dungla, léčivého maséra, terapeuta mnoha známých celebrit. On byl také záchranný anděl, když o to šlo, například Steffi Grafové, Gerharda Bergera (po havárii s ohněm) a Nikiho Laudy (po jeho transplantaci ledvin), také Falco byl díky němu v nejlepší formě. Vždy, když byl čas zase jít do nahrávacího studia nebo na turné, navštívil Hans Hölzel Williho Dungla v Garsu. Nehledě na to, neměl to ani tak daleko (Falco-vila se nachází právě v Garsu). Ale o tom až později.

   Jak už bylo řečeno, popová hvězda zde byla přítomna, když budeme počítat přítomnost jeho těla. Při bližším podívání se tu byl jen fyzicky, jeho horizont se právě vznášel na velkém obláčku alkoholu, cigaret a ostatního.

    Ronnie ho pozoroval zcela přesně. Han Hölzel byl jednoduše zklamání. „Šéf Excaliburu“ se díval na svůj idol zklamaně.

    Alabastrová socha Falco, tak si ho Ronnie představoval ve svých vlastních představách, se tímto pohledem úplně ztratila. Ronnie si pomyslel: „Můj idol, můj hudební génius, teď tu sedí, opírá se o bar.“ To bylo něco jiného, než to, co si Ronnie představoval. Co se stalo?

 1995 nebyl absolutně vůbec Falcovým rokem. Pád jedinečné mezinárodní popové hvězdy Rakouska byl plný požitkářsky připravovaných comebacků, jako v Samuelu Beckettovi: „Warten auf Godot“. Ronnieho hvězda byla na dně. Jak hudebně tak lidsky.

   Taktéž, když média slavili s Falcem jeho největší výkony, teď si vychutnávali Falcův pád až na samé dno.

Nahoře: Ronnie a Hans v "Blue Café" (v nákupním centru) v Excaliburu
Vlevo dole: Falco daruje svou zlatou desku za "Mutter, der Mann mit dem Koks ist da" jako poděkování svému příteli Ronniemu Seunigovi.
Vpravo dole: Poslední vystoupení popové hvězdy na "Excalibur Silvester Gala 97/98". Na obrázku s kytarou, kterou obdržel Ronnie jako vánoční dárek.

 

 

Vpravo nahoře: Falco se svou maminkou Marií Hölzel při jeho 39. narozeninách v jeho domě v Dominikánské republice.
Vpravo dole: Maria Hölzel a syn Hans: Jedna velmi hrdá maminka a její šťastný syn.

 

Vlevo nahoře: Rupert Leutgeb, Hans Hölzel a Josef Leutgeb jun. Toto foto vzniklo při poslední autogramové hodině Falca 6. prosince 1997 v městském sále ve Zwettlu (Waldviertel).
Vlevo dole: Ronnie s hvězdou Formule 1 Giancarlem Fisichellou, Miss Německa Nadine Schmidt a Falcem.

 

Tento první článek bych chtěla věnovat své kamarádce a fanynce Falca: Vienně Katthy.. :))